Čo je My Street Films?

Tvoja ulica.
Tvoj film.

Každá ulica má svoj príbeh,
nie každá má svoj film.
Nakrúť ho!

My Street Films vznikol v spolupráci britského dokumentárneho festivalu Open City Docs Fest (www.mystreetfilms.com) a internetového dokumentárneho portálu DAFilms.cz (www.mystreetfilms.cz), kde majú aj naši tvorcovia možnosť prezentovať svoje víťazné filmy. Od roku 2015 objavuje život v uliciach ďalších slovenských, českých, poľských a maďarských miest.

Pre projekt je dominantná túžba poznávať známe aj neznáme ulice prostredníctvom filmového média. Vytvára novú mapu miest, ktorá zachytáva iné mesto, mesto ľudí, mesto lokálne a neodhaliteľné bez kontaktu s jeho obyvateľmi.

Do projektu sú zapojení poprední slovenskí a českí dokumentaristi, ktorí prispievajú do filmovej mapy svojimi autorskými snímkami a zároveň sa ako lektori podieľajú na realizácii ďalších krátkych filmov, ktoré vzniknú z prihlásených námetov.

My Street Films ale nie je určený len filmovým profesionálom a ich fanúšikom – svoj film môže prihlásiť ktokoľvek, kto má záujem akokoľvek filmovo stvárniť svet okolo seba. Nemusíte nekrúcať o sebe ani o svojej ulici – najdôležitejšie je, aby film zapadol do našej filmovej mapy, ktorá neilustruje len skutočné miesta, ale aj ich rozdielne vnímanie: nájdeme tu tak časti observačné, portrétne, ale aj experimentálne zákutia, kde se neschádzajú len odpadlíci. A nebojte sa, nenecháme vás vo vašej tvorbe úplne o barličkách – budete si môcť vybrať z filmárskych workshopov, ktoré vás naučia to najdôležitejšie, čo k vytvoreniu vlastného filmového diela potrebujete.

 

Tak na čo ešte čakáte?

 

Tvoja ulica. Tvoj film. Tvoj My Street Films!